יעל דקלבאום - מה חדש

 • יעל דקלבאום, נושאת תפילה ויראלית
  20/4/2017     בן שלו, הארץ
  כ–150 ילדים, בני 6 או 7, יושבים בחצר בית ספר בעיר ולנסיה שבספרד, מסודרים בשורות ובמעגלים. מולם יושב מורה ומאחוריו עומדים הורים שלופי טלפונים סלולריים. מוזיקה מתחילה לזרום מהרמקולים, וכשקולה המוקלט של יעל דקלבאום נשמע לראשונה וממלא את החצר מרימים הילדים את הידיים ומתחילים להניע אותן בחוסר תיאום שובה לב. "רחישת רוח ים / מנשבת מאי שם", שרה דקלבאום, "וכביסה מתנפנפת / לצלי החומה". גם הידיים הקטנות מתנפנפות, ואחר כך הילדים קמים ומתחילים לחוג במעגלים. ילד אחד אפילו עושה כמה פליק־פלאקים.
  מהסרטון הזה ביוטיוב אפשר לעבור לסרטון דומה, מבית ספר ספרדי אחר, בעיירה אגרמונט שבקטלוניה. שם לא הסתפקו בכוריאוגרפיה לצלילי "תפילת האמהות", שירה הוויראלי של דקלבאום, אלא תירגמו אותו לקטלונית ולימדו את הילדים לשיר אותו. כמה עשרות מהם יושבים בחצר בית הספר, עטופים בבדים לבנים, ומאחוריהם עומדים ילדים גדולים יותר שמנגנים בחליליות את החלקים האינסטרומנטליים. המורה לזמרה, שמלווה את כולם בגיטרה, עושה מאמצים כבירים על מנת לעזור לילדים להישאר בקצב.יעל דקלבאום, נושאת תפילה ויראלית
 • יעל דקלבאום , תפילת האימהות
  13/10/2016     יוסי חרסונסקי
  נשות העולם – שירו את שיר השלום החדש. מהשיר הזה תיפתח הטובה. גברים – Out. לא ילך איתם. שלום חנוך אמר זאת עוד לפני הקבוצה שהתארגנה ל"תפילת האמהות": המדינה הזו צריכה אמא. עדיין נשאלת השאלה: אילו נשים/אמהות היו מנהלות את העולם – האם היינו מגיעים לשלווה ולמנוחה. בואו נאמין שכן.
  השיר הוא חלק מהמסר והיעד. גיב פיס א צ'אנס נוסח האמהות המיוצגות ע"י כל הנשים הנפלאות, שמאמינות כי כוחה של התמימות להציל את האזור, לעצור את נהרות הדם שעדיין זורמים בכל מקום.
  יעל דקלבאום הלחינה את שיר השלום הזה כשיר פולק. ישירות הטקסט, פשטותו, השירה בשלוש שפות, המנגינה היפה וההרמוניה הקולית הופכות אותו להמנון השלום החדש. שירת היחדיו לקראת סיום – מגיעה ממקומות של רגש אמתי. אם השכל לא ינצח, תנו צ'אנס לרגש. השיר אינו רק עניין של המטרה מקדשת את האמצעים. תמים ככל שיהיה, שיר האמהות הזה מעיד כי המוסיקה כבר ניצחה במאבק, שזה לא מעט.יעל דקלבאום , תפילת האימהות
 • איזה אוצר: יעל דקלבאום וגדי רונן בקליפ חדש
  28/12/2015     ynet
  "האוצר" הוא אלבום ילדים חדש שיצר המוזיקאי גל זיו, וטומן בחובו 12 שירים, המלווים באיוריה של עינת צרפתי, שנוצרו בהשראת האיור הישראלי בשנות ה-60. את שיר הנושא, המלווה גם בקליפ מצויר וססגוני שיצרה דנה דרנוב, מבצעים יעל דקלבאום (הבנות נחמה) וגדי רונן (החצר האחורית).
  לצד השניים מנגנים גם יהוא ירון (בם וגיטרות) ואביב ברק (תופים). על ההפקה המוזיקלית והלחן הופקד זיו, למילותיו של יקיר בן משה. באלבום מלא תוכלו למצוא גם דנה ברגר, נופר גבעוני, אבי ליבוביץ', יוסי מרשק, אלון עדר, בועז קראוזר, גדי רונן ובועז ריינשרייבר.איזה אוצר: יעל דקלבאום וגדי רונן בקליפ חדש
 • המחאה עדיין כאן: דפני ליף ויעל דקלבאום יצאו למסע חברתי־מוזיקלי
  8/12/2015     רותי זוארץ, מעריב
  לפני כמה שבועות חזרו דפני ליף ויעל דקלבאום ממסע חברתי־מוזיקלי של חודש וחצי תחת הטייטל "הדרך הביתה". מסע שמטרתו "איסוף תובנות מרחבי הארץ ומפגש עם הציבור הישראלי על כל גווניו ושכבותיו"
  אחרי 45 ימים, 40 תחנות ואינספור שעות של תיעוד שיחות עם אנשים, הגיעו ליף ודקלבאום למועדון הבארבי התל אביבי כדי להכריז על "הצעד הבא". האירוע לא הסתפק ב"הכרזה", ולבמה עלו מיטב המוזיקאים השותפים למסר: "החצר האחורית", שלמה בר, אביב בכר והדס קליינמן, בינת אל פאנק והדס בלאס, דן סלומון, יוסי פיין ועוד.המחאה עדיין כאן: דפני ליף ויעל דקלבאום יצאו למסע חברתי־מוזיקלי
 • אהבת חינם: מה הוליד המסע ההרפתקני של דפני ליף ויעל דקלבאום?
  4/12/2015     דפנה יעקובוס-רנצר, עכבר העיר
  דפני ליף ויעל דקלבאום נרגשות לקראת המפגש בבארבי במוצאי שבת (5 בדצמבר, 20:30), בו יחתמו רשמית את המסע שערכו בחודשים האחרונים, "הדרך הביתה". במפגש הסיכום יכריזו השתיים גם על הצעד המשותף הבא, שעליו הן עדיין לא מדברות. ליף, האישה שהוציאה מאות אלפי אנשים לרחובות ב-2011, עדיין חוששת השבוע מהיקף הנוכחות בבארבי. "מה אם אף אחד לא יבוא?", היא פונה בחרדה לדקלבאום במהלך הראיון שלנו ביפו השבוע. "איך את עושה את זה כל פעם? זה כל כך מלחיץ". "תחשבי שיש גם מופעים שאת מפסידה בהם כסף", עונה לה דלקבאום, "אבל אסור לחשוב על זה ברגע שעולים לבמה".אהבת חינם: מה הוליד המסע ההרפתקני של דפני ליף ויעל דקלבאום?
הדף הבא
QR Code

סרוק לגלישה לדף זה   |   מה זה?